דף הבית עבודות פיתוח פינוי פסולת חמרה בריכות שחיה צור קשר

עבודות עפר ופיתוח


עבודות עפר ופיתוח הן כל העבודות השונות שמתבצעות באמצעות כלי עבודה כבדים כמו מחפרים בובקטים, דחפורים, שופלים, טרקטורים, מיכליות ומשאיות. עבודות עפר ופיתוח הן התשתית לבניית כל מבנה או מתחם ציבורי או פרטי, וגם נכללות בשיפוצים, הנחת מדרכות ומשטחים שונים, צנרת, חפירות, הריסה ופינוי. בעצם כל עבודת בינוי הכוללת התקת נפחי אדמה והתמודדות עם שטחים מסולעים וחוליים, דורשת התערבות של חברה לעבודות עפר ופיתוח.

אפשר לחלק את סוגי עבודות העפר והפיתוח על פי מימדי הפרויקטים ואופיים. קיימים מקרים בהם עבודות העפר והפיתוח מתבצעות עבור גוף ציבורי גדול, וכוללות עבודות בקנה מידה רחב כמו הכנת התשתית לבניית כביש, גשר, או שכונת מגורים. במקרים אלה מדובר בעבודות רציניות הדורשות חפירות רבות, פינוי פסולת רבה, ציוד כבד במיוחד, וכוח עבודה נרחב. עבודות עפר ופיתוח בקנה מידה זה נעשות גם בבניית מגדלי ענק, גורדי שחקים או בנייני היוקרה הרבים שנבנים בשנים האחרונות.

אנו נוהגים לשייך עבודות עפר ופיתוח למגזר הציבורי, אך הן נעשות גם עבור פרטיים. כשמדובר בעבודות עבור המגזר הפרטי, בדרך כלל מתכוונים לעבודות שיפוצים, שבירת קירות או הריסת חלקים מהמבנה, ועבודות שונות שנעשות בחלקו החיצוני של הבית. חפירות עבור בריכה למשל הן עבודות עפר ופיתוח ונעשות באמצעות אותם כלים. גם עבודות כמו הנחת אבנים משתלבות בגינה שם שביל או חניה, כבישת אספלט לחלופין או יצירת משטח בטון, גם עבודות אלה נעשות על ידי חברה לעבודות פיתוח.
גינות ציבוריות, מגרשי משחקים, או חצרות פנימיות, כמעט בכולן נעשו בשלב זה או אחר עבודות עפר ופיתוח. הכנת הקרקע עצמה, סלילת מגרש כדור סל, שבילים, ואפילו פיזור אבנים, חול, חצץ או טוף. בחצרות פרטיות רבות יש בריכת שחיה, גם היא כמובן יכלה להיבנות בזכות עבודות העפר שבוצעו בתחילת הדרך.

עבודות עפר ופיתוח הן התשתית לכל מבנה, ובלי לבצען לא ניתן לבנות דבר, משום שהקרקע לא תאפשר זאת. בגלל החשיבות הרבה של העבודה, יש לעשותה באופן מקצועי ויעיל. בפרויקטים גדולים התכנון מתבצע על ידי אדריכל המומחה בהנדסה גיאוטכנית, ובפרויקטים מצומצמים יותר הקבלן ומהנדס הפרויקט מתכננים את העבודה. עבודות עפר ופיתוח שנעשות על ידי חברה מקצועית ובעלת ניסיון היא הכרחית בכל פרויקט, שכן כל טעות בעבודה תגרור במקרה הטוב עיכובים ואיחורים, ובמקרה הרע תשתית צולעת לבניה. עבודות פיתוח אמנם נראות פשוטות אך הן כוללות תכנון מדויק הכולל את כוח העבודה הדרוש, הציוד המתאים ביותר, הובלה, חישוב כמויות החומרים לפינוי, וכמובן עמידה בזמנים.

א.מ. עבודות פיתוח היא חברה וותיקה ובעת ניסיון העוסקת באספקת כל חומרי הפיתוח והבנייה באזור גוש דן, חומרים לקבלנים, משתלות, חברות גננות ועוד.¬¬ הריסת מבנים, פינוי, כריתת עצים, עבודות עם מחפרים, בובקטים, ומנופים, וביצוע שלל עבודות עפר ופיתוח.