דף הבית עבודות פיתוח פינוי פסולת חמרה בריכות שחיה צור קשר

חמרה בתפזורת

א.מ עבודות פיתוח חברה בעלת וותק משנת 1995 , אנו מספקים חמרה, חמרה גננית, חול לגננים ולגינות, חמרה בשקים, לגננים, לקבלנים ולמשתלות.

אנו מספקים חמרה גננית בבלות עד לבית הלקוח ונותנים מענה למגוון רחב של חומרים בכל איזור גוש דן והשרון.


מהי חמרה?

אדמת חמרה היא אדמה חולית מנוקזת ומאווררת במיוחד, העשירה בתחמוצות ברזל, המקנות לה את צבעה האדום. אדמת החמרה נפוצה באיזור מישור החוף וניתן למצוא אותה על יד רכסי כרכור, מראש הנקרה עד לאשקלון. אופן היווצרותה אינו וודאי אך ניתן לקשר בין האדמה לבין רכסי הכרוכור כאדמות שנוצרו ממקור דומה אך בתנאי אקלים שונים, או הווצרות החמרה על ידי פירוק אורגני של החומרים בהרי הכרכור. ייתכנו גורמים נוספים שונים להווצרות אדמת החמרה, ביניהם חומרים שנשטפו מהרים במזרח, אבק חרסיתי, או שילוב של הגורמים הללו.

היכן אנו משתמשים באדמת חמרה?

החמרה משמשת חקלאים, משתלות, מעצבי גינות וגננים רבים. חמרה היא אדמה פוריה המנוקזת היטב, היא מתאימה בעיקר לגידול פרדסים, ומהווה בסיס טוב לגידולים של צמחים שונים. אדמת חמרה מתאימה לגידול דשא, גינה או צמחיה מסוגים רבים. החמרה בפני עצמה אינה מהווה מצע לגידול, אלא רק כאשר היא דושנה. את אדמת החמרה יש לדשן בהתמדה, ולעבדה באופן ראוי. עיבוד אינטנסיבי עשוי לגרום להידרדרות ביכולת הניקוז של מי ההשקיה באדמת החמרה, והיווצרות נזאז.

מהו נזאז?

כאשר מעבדים אדמת חמרה באופן לא נכון, או באינטנסיביות יתרה, עשוי להווצר נאנז. מדובר בהצטברות של חרסיות ותחמוצות ברזל, הגורמות לחוסר ניקוז של מי ההשקיה, או ניקוז לקוי. הדבר ניקר בצמחיה שאינה מתפתחת כראוי. אפשר לזהות נזאז באדמת חמרה, על ידי הסתכלות בשכבות האדמה הקרובות לשורשים ומציאת כתמים צהבהבים, או אפורים. ניתן להמשיך לגדל צמחיה באיזור בו יש אדמת נזאז, אך יש לוודא שמי ההשקיה, ומי הגשמים מנוקזים כראוי, ולהשקות את הצמחיה במנות קטנות. בחורפים יש לשים לב להצטברות של שלוליות מים מסביב לעצים ולנקז.

חמרה גננית

חמרה גננית היא בדרך כלל חמרה מועשרת המתאימה לגידול צמחיה בגינות ובמשתלות. שתילת דשא, עצים, שיחים, גינות נוי, והכנת השטח לשתילה. כאשר מכינים קרקע לשתילת דשא, מפזרים את החמרה בשכבה אחידה, ודואגים לקבוע שיפועי ניקוז. בעת שתילת עץ מפזרים אדמת חמרה לאחר מיקום העץ בבור, ומשקים. חמרה גננית אינה דורשת דישון נוסף והיא מוכנה לפיזור ושתילת צמחייה. יש לוודא שהיא אוורירית ואינה מכילה עשבים.

כיצד רוכשים אדמת חמרה?

קיימות חברות המספקות אדמות שונות לגינון ובינוי, באזורים שונים בארץ. לחברות שונות יש מוצרים מעט שונים, באיכויות שונות, ויש לוודא שהחברה המספקת היא מקצועית ובעלת וותק בתחום. הובלה לבית הלקוח היא גם עניין שיש לשים עליו את הדעת שכן לא פשוט להוביל חמרה בכמויות גדולות.

ליצירת קשר -  משה   052-8038882   |   רפי   050-2290280