דף הבית עבודות פיתוח פינוי פסולת חמרה בריכות שחיה צור קשר

חפירת בריכות שחיה

הקמת בריכת שחיה נכללת כאחת מעשרות הפעולות שנעשות במסגרת עבודות עפר ופיתוח. חפירת בריכה מצריכה תכנון מול אדריכל, ובדרך כלל נעשית במסגרת תכנון הבית כולו. חפירת בריכת שחיה דורשת היתרי בניה מהרשויות, הקפדה על תקנות בטיחות, וחשיבה על הפרטים הקטנים.

חפירת בריכת שחיה היא לא מלאכה שניתן לעשות לבד. מדובר בתהליך הדורש הוועצות עם מספר גורמים, אנשי מקצוע שונים, וכמובן יצירת קשר עם העירייה. קיימות חברות אשר מתמחות בתהליך בנית בריכות שחיה, ודואגות לכל המרכיבים הדרושים, החל מעבודות עפר ופיתוח, הקמת הבריכה, ותחזוקתה. עם זאת, ניתן לפנות לאנשי מקצוע שונים באופן נפרד, לפי מידת ההכירות שלכם איתם, התרשמותכם, והעדפתכם. כמובן שאם אתם בתהליך של בניית בית פרטי, תרצו להכניס את הבריכה לתכנית בעזרת האדריכל שלכם. אך תכנון הבריכה הוא רק השלב הראשוני, אחריו יש צורך ליצור קשר עם מהנדס קרקע, חברה לעבודות עפר ופיתוח, ואנשי מקצוע המתמחים בחיפוי וגימור בריכות.

תהליך הקמת הבריכה בפועל מתחיל בעבודות עפר ופיתוח. חברת א.מ. עבודות פיתוח מציעה עבודות טרקטורים, בובקטים ומחפרנים לחפירת בריכות. בשלב זה חופרים את הבריכה לעומקים והרוחבים הרצויים, וכמובן מתחשבים בשכבת הבטון שתוצק פנימה. עומק החפירה יכול להיות אחיד או מדורג, וחשוב להתאימו לאוכלוסיה הצפויה להשתמש בה. בריכה בבית פרטי תהיה שונה מאוד ועמוקה פחות מבריכה ציבורית.

השלב הראשון, חפירת הבריכה, קבע לנו מה יהיה גודל הבריכה ומהווה את התשתית הראשונית. כשמסיימים את עבודת העפר מניחים את שלד הבריכה, ולאחר מכן מבצעים את יציקת הבטון על פי תכנון שנעשה על ידי קונסטרוקטור. היציקה נעשית בהתחשבות בתכניות בהן מציינים פרטים כמו תאורה, תעלות, מערכות סינון, וכל דבר שצריך להיות בקירות הבריכה. כאן מתבצעת עבודת איטום ותיקון בועות אוויר במידה ונמצאות. לאחר שמתבצעת יציקת הבטון, נערכת בדיקת אטימות באמצעות מילוי הבריכה, ולאחר מכן מרוקנים אותה ומבצעים תיקונים. השלב האחרון בחפירת הבריכה הוא הגימור, במסגרתו מטייחים ומחפים את הבריכה, ובנוסף מרכיבים את האביזרים והמערכות הנלוות לבריכה.

את הבריכה כדאי לתכנן במקביל לתכנון הבית כולו. כך ניתן ליצור התאמה אדריכלית וסגנונית מושלמת בין איזור החוץ ופנים הבית. חיפוי האריחים יכול להשתנות בין בריכה לבריכה וניתן להזמינם מראש לפי בחירה. בחירת אביזרים נוספים כמו תאורה נעשים גם כן באופן מודע ומתוכנן, בשלב האדריכלות. חשבו על בטיחותכם ובטיחות ילדיכם, משטחים מונעי החלקה, מעקות בטיחות, גדר סביב שטח הבריכה, וכיסוי לבריכה, יתרמו לבריכה בטיחותית.

השלבים להקמת הבריכה אמנם נראים פשוטים אך ניתן לפרט אותם עוד ועוד, ובכל שלב ניתן לעשות טעות מכרעת. בכל שלב יש לעבוד עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום, ולא כדאי לנסות ולכנס את העבודות בעזרת מעט בעלי מקצוע. חפירת בריכה לא מקצועית היא דבר שלא ניתן לתקן, זה תהליך חד פעמי ממש כמו בניית הבית עצמו.

לשירותכם תמיד -  משה   052-8038882   |   רפי   050-2290280